Aletli pilates ile bel ve sırt ağrılarına son

Aletli pilates ile bel ve sırt ağrılarına son

Aletli pilatesin en önemli faydalarından biri de hemen bir iki derste vücuttaki ağrıları azaltması ve belli bir süre sonra da sona erdirmesi. Günümüzün vebası olarak gösterilen masa başında çalışma ve hareketsizlik insanlarda ve özellikle kadınlarda büyük sıkıntılara yol açıyor. Bunların başında ise hareketsizlik ve duruş bozukluklarından kaynaklanan sırt bel, eklem ve kas ağrıları geliyor. aletli pilates yapan bayanlar ise çok kısa süre içerisinde bu ağrılardan kurtulma ya başlıyor ve hayatları daha konforlu hale geliyor.

Aletli pilates yaparak bel ve sırt ağrılarından kurtulan isimlerden birisi de Mine Hanım. Mine Hanım, henüz 23 yaşında ve üniversiteyi yeni bitirdi. Okul hayatı boyunca okul ve normal hayatta duruş bozukluğu nedeniyle bu genç yaşında çok ciddi derecede ağrılar yaşarken, 4 ay önce pilatese başlamasıyla tüm ağrılarından kurtuldu.

Mine Hanım, Ankara Etimesgut’ta oturuyor. Uzun araştırmalarının ardından Ankara Batıkent’teki Madame Pilates salonunu tercih ediyor ve burada aletli reformlar pilates derslerine katılıyor. Haftada 2 gün pilates yapan Mine Hanım, 3-4 ders sonunda ağrılarından kurtulmaya başladı. Özellikle sırt ağrıları nedeniyle gece uyumada zorlanan ve gun içinde konfirsuz bir hayat suren Mine Hanım, pilatesle geçen ilk ayın sonunda ağrılarından kurtuluyor.

Bağışıklığı arttı

Madame Pilates salonunda tatlı bir disiplinle hayatına yeni bir yön veren Mine Hanım, artık daha kolay ve kaliteli uyuyor. Vücüdu daha iyi dinlendiği için bağışıklık sistemi güçleniyor ve hastalıklara karşı daha dirençli hale geliyor. Bu sayede daha az stresli bir kişiliğe sahip olan Mine Hanım, gündelik hayatinda daha konsantrasyonlu ve güçlü bir şekilde yaşantısına devam ediyor.

Bunların yanı sıra Mine Hanım’ın vucudunda sıkılaşma ve hatlardaki belirginlik artiyor. Daha güçlü ve estetik bir vucuda sahip ilan Mine Hanım’ın aletli pilates yaparak omurgasındaki tüm duruş bozuklukları gidyor ve daha genç ve zinde bir vücuda sahip oluyor.